Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
wtorek,18 czerwca
Imienieny:
Elżbieta, Paula, Marek
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
BOŻE CIAŁO W NASZEJ PARAFII 2017
obrazek
Święto ustanowiono w 1264 roku, mocą bulli papieża Urbana IV, głównie z powodu objawień w 1209 r. siostry zakonnej, bł. Juliannie z Mont-Cornillon z okolic Liége we Francji, a także dlatego, że w średniowieczu coraz częściej zaczynano wątpić w prawdziwą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Obchodzimy je zawsze w czwartek, ponieważ Eucharystię ustanowiono w Wielki Czwartek. Tego dnia uczestnicząc w procesjach, wspomina się więc ostatnią wieczerzę oraz przeistoczenie chleba i wina w ciało i krew Jezusa Chrystusa. Boże Ciało rozpoczyna msza święta, a po niej wierni wyruszają w procesję, podczas której ksiądz niesie pod baldachimem Najświętszy Sakrament w monstrancji i chodzi po obsypanej kwiatami drodze. Idący w procesji zatrzymują się przy czterech ołtarzach.

Symbolizują one cztery strony świata, cztery żywioły, ale przede wszystkim cztery Ewangelie. Są one związane tematycznie z eucharystią. Na koniec kapłan udziela wiernym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.W parafii Miłków uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej rozpoczęła msza w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Serca Maryi.
Później rozpoczęła się procesja. Wierni przeszli trasą wokół kościoła, zatrzymując się przy czterech ołtarzach.Uroczystościom przewodniczył proboszcz parafii ks.Wojciech Szpara.

GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ