Bądź na bieżąco!



Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
wtorek,18 czerwca
Imienieny:
Elżbieta, Paula, Marek
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
NASZA PARAFIA
obrazek
KONTAKT:

Gm. Bodzechów, pow. Ostrowiec Świętokrzyski, woj. świętokrzyskie
27-400 Ostrowiec Św., Miłków, ul. Ostrowiecka 162

tel. (+48) 41 265 14 45
E-mail: milkow@diecezjasandomierska.pl
Strona www:

MSZE ŚWIĘTE:

Niedziele i święta: 8:00; 10:00; 12:00
Święta państwowo zniesione: 10:00; 17:00
Dni powszednie: 17:00

KAPŁANI:

Proboszcz - Ks. Wojciech Szpara
KAPŁANI:
Proboszcz - Ks. mgr Krzysztof Bartkiewicz (od 2018 r.)

INFORMACJE O PARAFII

Do Parafii należą:
Miłków, Rżuchów (bez ośmiu numerów które należą do Parafii Wszechświęte), trzy numery Obręcznej

Liczba katolików:
1063

Odpusty:

Niepokalanego Serca Maryi (sobota po oktawie Bożego Ciała)

Historia:
13 listopada 1956 roku w Miłkowie została odprawiona pierwsza Msza święta w kaplicy powstałej staraniem proboszcza parafii Szewna ks. Marcina Popiela z pomocą właścicieli dworu państwa Chrząszczewskich. Kaplica poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi i świętemu Józefowi powstała w dawnym dworze miłkowskim znajdującym się na obecnej ulicy Szkolnej w Miłkowie. Msze święte w tym miejscu odprawiano do 1995 roku czyli czasu wybudowania kościoła w Miłkowie.

31 sierpnia 1991 roku ksiądz biskup Edward Materski erygował parafię pod wezwaniem Niepokalanego Serca Maryi w Miłkowie w jej skład weszły miejscowości Miłków i Jędrzejów z parafii Szewna oraz Rżuchów z parafii Wszechświęte. W Jędrzejowie znajdowała się kaplica dojazdowa i Ośrodek Pomocy Rodzinie.

25 września 1992 roku pani Marianna Lasota dokonała darowizny działki przy obecnej ulicy Ostrowieckiej w Miłkowie pod budowę kościoła. 11 lipca 1993 roku ksiądz biskup Marian Zimałek poświęcił i wmurował kamień węgielny. Pracami budowlanymi i scalaniem wspólnoty parafialnej kierował pierwszy proboszcz miłkowski ksiądz Andrzej Bąk. W 1995 roku ksiądz biskup Wacław Świerzawski dokonał konsekracji kościoła parafialnego.

Od 1996 roku proboszczem parafii został ksiądz Stanisław Gaweł, który kontynuował prace duszpasterskie, budowlane i wykończeniowe. W świątyni między innymi zainstalowane zostały witraże, również jego staraniem wybudowano w 2002 roku kaplicę przedpogrzebową na placu kościelnym.

W 2007 roku ksiądz biskup Andrzej Dzięga mianował księdza Jana Ziętarskiego Rektorem kaplicy p.w. Świętego Franciszka w Jędrzejowie i opiekunem Ośrodka Wsparcia Rodziny przy kaplicy w Jędrzejowie, a ksiądz biskup Krzysztof Nitkiewicz w 2010 roku oddzielił sołectwo Jędrzejów od parafii Miłków tworząc samodzielny rektorat terytorialny p.w. świętego Franciszka w Jędrzejowie, mianując rektorem księdza Andrzeja Chuchnowskiego.

Od 1 lipca 2013 roku proboszczem parafii Miłków był ksiądz Wojciech Szpara,od 2018 r.Proboszczem został - Ks. mgr Krzysztof Bartkiewicz
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ